تبلیغات
دکتر حق شناس - نظرسنجی افتاب یزد از فعالان سیاسی در مورد وزرای پیشنهادی

طراحی


یکشنبه 2 آبان 1395
محمدجواد حق شناس نظرات ()

نظرسنجی افتاب یزد از فعالان سیاسی در مورد وزرای پیشنهادی

کلمات کلیدی : نظرسنجی , وزارتخانه , صالحی امیری , نجفی , سلطانی فر ,


آفتاب یزد- تینا عارفی : محمد علی نجفی، مسعود سلطانی فر و رضا صالحی امیری قرار است امروز به عنوان وزرای پیشنهادی دولت برای وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی‌ به مجلس معرفی شوند. از این رو برآن شدیم تا نظر فعالین سیاسی و کارشناسان این حوزه را درباره این وزرای پیشنهادی و توانمندی‌هایشان جویا شویم.


محمدجواد حق‌شناس
عضو حزب اعتماد ملی
معرفی نجفی در واقع معرفی اولیه‌ای بود که روحانی در آغاز کار دولتش برای وزارت آموزش و پرورش انجام داد و با توجه به سابقه ۱۰ ساله آقای نجفی در سه دوره آموزش و پرورش و نام نیکی که از ایشان به جا مانده است، او یکی از انتخاب‌های شایسته برای این پست خواهد بود که می‌تواند تغییرات مثبتی را در آموزش و پرورش انجام دهد. متاسفانه با رویکرد غیرکارشناسی‌ای که مجلس پیشین داشت، نجفی نتوانست از مجلس رای اعتماد بگیرد و ما شاهد اتفاقات نامناسبی در چند سال گذشته در این وزارتخانه بودیم. من معتقدم این اتفاق جدید گامی رو به جلو برای ترمیم این وزارتخانه خواهد بود.
آقای سلطانی‌فر نیز در کارنامه خود حضور موفقی را در پست‌های اجرایی داشته است. او در چند استان معاون استاندار بود و در مقطعی به قائم مقامی سازمان تربیت بدنی و ورزش رسید. با توجه به روند پیش آمده، آقای روحانی علاقه‌مند است از نیرویی که هم انگیزه لازم را دارد و هم پرتحرک است برای پاسخگویی در بخشی که از آن انتظار زیادی می رود استفاده کند


غلامرضا ظریفیان
استاد دانشگاه
با توجه به واقعیت‌هایی که با آن رو به رو هستیم و فرصت اندکی که دولت دارد به نظر می رسد این افراد نیروهای مناسب برای این مناصب‌اند.
هم سلطانی فر و هم صالحی امیری قبلاٌ به عنوان وزیر معرفی شدند. باید گفت آنها در موقعیت‌هایی که قرار گرفتند عملکردهای درخشانی داشتند و سوابق فرهنگی کاملا روشنی دارند. به نظر می‌رسد اگر این دو نفر معرفی شوند می توانند گامی مثبت و مناسب بردارند. از بین این سه نفر نجفی مدیری مجرب است و در سطوح مدیریتی کشور، در وزارت علوم و آموزش و پرورش کارنامه درخشانی دارد؛ خصوصا در آموزش و پرورش. بسیاری از معلمین از دوره ایشان به عنوان دوره ای طلایی یاد می کنند. اگر آقای نجفی این پست را برعهده گیرد ما وارد دوران بهتری نسبت به گذشته خواهیم شد و این به عنوان گامی به جلو برای دولت خواهد بود.

 

داریوش قنبری
نماینده مجلس هشتم
گزینه‌های مطرح شده گزینه‌های خوبی هستند و با توجه به شرایطی که در مجلس وجود دارد به احتمال زیاد آنها رای اعتماد خواهند گرفت. یکی از مشکلاتی که روحانی با مجلس پیشین داشت آن بود که نمایندگان با دولت همراه نبودند و دولت در برخی موارد در ارتباط با برخی وزارتخانه‌ها نتوانست از گزینه‌های خود استفاده کند و معتقدم آن مشکلی که در مجلس نهم برای دولت پیش آمد در این دولت پیش نخواهد آمد و گزینه‌های یادشده چنانچه گزینه‌های دولت باشند موفق به کسب رای اعتماد خواهند شد. به نظرم این گزینه‌ها مناسب هستند به خصوص آقای نجفی؛ ایشان محبوبیت خاصی هم در میان عامه مردم و هم در میان فرهنگیان دارد و حضورش در وزارتخانه آموزش و پرورش می تواند حلال بسیاری از مشکلات این وزارتخانه باشد.
—————
محمد عطریانفر
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران
هر سه این افراد مدیران شایسته و عالی هستند و توانایی مدیریتی خوبی دارند. در باره نجفی هم باید گفت که ایشان فردی اندیشمند است و برای این وزارتخانه برنامه‌های خوبی خواهند داشت؛ دو گزینه دیگر نیز سوابق خوبی داشته‌اند.
———————
صادق زیباکلام
استاد دانشگاه
این افراد هر سه در لیست روحانی در معرفی اولین کابینه‌اش برای تشکیل دولت قرار داشتند ولی هیچ کدام رای نیاوردند. بنابراین آنچه که اتفاق افتاد تکرار انتخاباتی است که روحانی داشته و هر سه از تجربه مدیریتی و اجرایی خوبی برخوردار هستند و هر سه اینها در پست‌های مدیریتی خود موفق بوده‌اند و در تمام سمت‌ها کارنامه خوبی ارائه داده‌اند.
البته اصولگرایان با هر سه نفر مخالف هستند به خصوص نجفی که به اصلاحات نزدیک است ولی من معتقدم اصولگرایان معتدل و نمایندگان فراکسیون امید به هر سه رای خواهند داد.
————————
علیرضا رحیمی
نماینده مجلس
گزینه‌های معرفی شده گزینه‌های توانمند و مناسبی هستند. باید چند نکته را برای ارزیابی این گزینه‌ها در نظر داشت. نکته اول، زمان باقی مانده از دولت روحانی است. نکته بعد توانمندی و سوابق آنهاست و نکته دیگر نیز وعده‌هایی است که روحانی در این حوزه‌ها به مردم داده‌اند. با لحاظ این معیارها گزینه‌های پیشنهاد شده قطعا گزینه‌های مناسب و خوبی هستند؛ خصوصا آقای نجفی و صالحی امیری که یک بار سابقه معرفی به مجلس را داشته اند و سوابق و سابقه کاری مناسبی دارند.

ادامه مطلب
محمود میرلوحی
عضو حزب اتحاد ملت
گزینه‌ها ی پیشنهادی گزینه‌های خوبی هستند. امیدواریم مجلس در خدمت کشور باشد و با نظر مناسب آنها را بررسی کند و این سه وزارتخانه با نشاط و کارآمدی بیشتری در خدمت کشور باشند و فضا برای انتخابات سال آینده مناسب تر شود. امیدوارم رئیس جمهور مدیران کارآمدتری را در اقتصاد نیز معرفی کند. درباره آقای نجفی نیز باید بگویم که ایشان خود برندی در آموزش و پروش است؛ صالحی امیری و سلطانی فر هم همینطور هستند. امیدوارم وزارتخانه‌ها با این تغییرات کارآمدتر شوند و شرایط را برای تحقق وعده‌های دولت فراهم کنند.
——————–
الهه کولایی
استاد دانشگاه
با توجه به تغییر بافت مجلس به نظر می رسد که آقای روحانی می توانستند گزینه‌های مناسب تری را معرفی کنند تا در دوره‌های باقی مانده از ریاست جمهوری شان بخش بیشتری از وعده‌های مردم را اجرایی کنند.
————–
فاطمه راکعی
دبیر کل حزب زنان نو اندیش
هر سه نفر باید کسانی باشند که با دقت انتخاب شده باشند و چون پیشنهادهای متفاوتی به آقای روحانی شده، فکر می‌کنم این گزینه‌ها گزینه‌های مناسبی باشند. امیدوارم مشی آنها سازگار با سیاست‌های حامی دولت و خواسته‌های مردم در وزارتخانه‌ها باشد و تغییر عمده‌ای در سیاست‌ها پیش نیاید مگر آنکه در بخش‌هایی نقایصی وجود داشته باشد.
———————-
حسن رسولی
عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان
من آرزو می‌کنم که هرسه نفر رای اعتماد را از مجلس بگیرند. به نظرم ایشان جزو مدیران شناخته شده هستند. به نظرم دکتر نجفی در وزارت آموزش و پرورش صاحب نظر هستند و بیش از ۱۰ سال در این کار سابقه دارند. آقای سلطانی فر و صالحی امیری نیز همین طور و امیدوارم که هرسه نفر رای اعتماد بیاورد.

لینک خبر