تبلیغات
دکتر حق شناس - نمایندگان مجلس و خبرگان ورزشی از معرفی سلطانی فر استقبال گسترده ای کرده اند

طراحی


شنبه 8 آبان 1395
محمدجواد حق شناس نظرات ()

نمایندگان مجلس و خبرگان ورزشی از معرفی سلطانی فر استقبال گسترده ای کرده اند

کلمات کلیدی : سلطانی فر , وزارت ورزش و جوانان , سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری ,


تهران- ایرنا- عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: مجلس شورای اسلامی از معرفی آقای سلطانی فر برای وزارت ورزش و جوانان استقبال کرده و این پیشنهاد هم بین نمایندگان مجلس و هم قهرمانان، چهره های شناخته شده ورزشی و کارشناسان خبره با استقبال گسترده ای رو به رو شده است.


محمدجواد حق شناس روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: وزارت ورزش اکنون در افکار عمومی به ویژه جوانان به گونه ای است که رئیس جمهوری ترجیح داده اند، نیرویی را که توفیقات لازم در سازمان مهم میراث فرهنگی، صنایع فرهنگی و گردشگری داشت، به وزارت ورزش منتقل کنند تا بتوانند از این پتانسیل و ظرفیت برای پاسخگویی به افکار عمومی بهره لازم را ببرند.
این استاد دانشگاه گفت: با پیگیری های مجدانه آقای سلطانی فر، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان یکی از نهادهای جدی و مطرح در دولت یازدهم به صحنه بازگشت.
حق شناس ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی در گذشته به ویژه در دوران آقای احمدی نژاد شاهد لطمات و صدمات جدی به دلیل تغییرات گسترده در مدیریت کلان شد اما با آمدن آقای سلطانی فر، پس از ده سال ثبات نسبی و قابل قبولی به این مجموعه بازگشت و آرامش ایجاد شد.
عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان اضافه کرد: با توجه به روندی که در فضای عملکردی وزارتخانه ورزش و جوانان شکل گرفت، ابتدای دولت یازدهم، آقای رئیس جمهور نامزدهای مورد نظر خود را به مجلس معرفی کرد اما نظر متفاوت مجلس نهم مانع از این شد که رئیس جمهوری بتواند از گزینه مورد نظر خود در وزارت ورزش و جوانان استفاده کند.
وی گفت: حتی این موضوع منجر به معرفی گزینه های بعدی شد و این شرایط و تقابل مجلس با دولت به گونه ای پیش رفت که نهایتا رئیس جمهوری به نوعی مجبور به عقب نشینی شد تا این وضع به تقابل بین مجلس با دولت کشیده نشود.
وی ادامه داد: در نهایت رئیس جمهوری، آقای گودرزی را که بیشتر یک شخصیت علمی و دانشگاهی بود، معرفی کرد تا از تقابل مجلس و دولت ممانعت به عمل آورد اما در ادامه روند کار، شاهد نارضایتی قهرمانان و نخبگان حوزه ورزش بودیم و البته در حوزه جوانان هم تحرک لازم انجام نشد.
حق شناس گفت: اما به دلیل در پیش بودن رویداد مهمی همچون المپیک و حضور ورزشکاران و قهرمانان ایرانی در این رویداد مهم ورزشی، کارشناسان به مصلحت نمی دیدند تغییرات قبل از برگزاری المپیک انجام شود، ممکن بود این امر موجب شود که اگر دستاوردی هم به دست نمی آمد آن را نتیجه اقدام بی موقع و تغییر وزیر قلمداد کنند.
عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان اضافه کرد: در فضای بعد از مسابقات جهانی شاهد رویکرد مجدد رئیس جمهوری و گزینه وی برای وزارت ورزش و جوانان بودیم که به مجلس دهم معرفی شد.
حق شناس اظهار داشت: آقای سلطانی فر گزینه ای است که اگر به سوابق استانداری های گیلان، مرکزی، زنجان و قائم مقامی وزارت ورزش و عضویت شورای شهر تهران نگاه کنیم خواهیم دید که سابقه موفقی را هم در اداره معاونت ریاست جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به کارنامه خود اضافه کرده است.
به گزارش ایرنا، نامه معرفی وزرای پیشنهادی رئیس جمهوری برای تصدی مسئولیت وزارتخانه های آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه علنی هفته گذشته مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.
جلسه رای اعتماد سید رضا صالحی امیری وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسعود سلطانی فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، فخرالدین احمدی آشتیانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش سه شنبه این هفته در مجلس برگزار می شود.

 لینک خبر