تبلیغات
دکتر حق شناس - خلق و خوی استکباری در آمریکا بوده و هست

طراحی


پنجشنبه 13 آبان 1395
محمدجواد حق شناس نظرات ()

خلق و خوی استکباری در آمریکا بوده و هست

کلمات کلیدی : امریکا , استکبار , روابظ بین الملل , قدرت ,یک کارشناس سیاسی گفت: استکبار نتیجه خلق و خوی درونی تمامی کشورهایی است که زمانی در موضع قدرت جهانی بودند و هستند.

  محمدجواد حق‌شناس در گفت‌‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان  اینکه روابط ایران و آمریکا را نمی‌توان بر اساس یک جمله اثباتی یا نفی کننده ترسیم کرد، اظهار داشت: ترسیم روابط کشورها به این شکل با ماهیت روابط بین‌الملل هم‌‌خوانی ندارد. 

وی با تأکید بر اینکه دوستی و دشمنی کشورها تابع منافع ملی آنان است، تصریح کرد: ممکن است امروز کشوری در منتها‌ الیه دشمنی با کشور دیگری باشد ولی فردا بنا بر مصالح و منافع ملی، طرفین متحد و دوستان جدا نشدنی یکدیگر شوند. 

حق‌شناس افزود: بهتر است در مورد روابط ایران و آمریکا حاکم کنیم، دستور کارمان را بر اساس منافع ملی و همچنین سه اصلی که مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است یعنی عزت، حکمت و مصلحت ترسیم کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ماهیت آمریکا تغییر پیدا کرده است؟ گفت: استکبار نتیجه خلق و خوی درونی تمامی کشورهایی است که در موضع قدرت جهانی بوده و هستند. در موضع استکبار هیچ فرقی بین آمریکا، انگلیس و شوروی سابق وجود ندارد و همه این کشورها سابقه استکباری در درون خودشان دارند و ما نباید تسلیم فضا و خلق و خوی استکباری این کشورها شویم