تبلیغات
دکتر حق شناس - نماینده آزاده

طراحی


یکشنبه 7 آذر 1395
محمدجواد حق شناس نظرات ()

نماینده آزاده

کلمات کلیدی : محمود صادقی , قوه قضائیه , فساد , حریت و آزادگی , علی مطهری , احمد توکلی , مجلس شورای اسلامی ,


محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی از جمله نمایندگانی است که با  حریت و آزادگی و جدیت در مبارزه با  فساد و پیگیری  حقوق عمومی مردم، در قامت یک نماینده واقعی و شجاع ظاهر شده و مورد توجه و حمایت عموم قرار گرفته است. 

بیست و چهارم آبان ماه بود که در جلسه ی علنی مجلس شورای اسلامی محمود صادقی نماینده ی مردم تهران، ری و شمیرانات در تذکری شفاهی خطاب به وزیر اقتصاد دولت یازدهم، خواستار شفاف سازی در مورد حساب های سپرده ی جاری قوه ی قضائیه شد و هدف خود را از این درخواست تنویر افکار عمومی بیان کرد. 
این تذکر کوتاه از آن جهت اهمیت دارد که مجلس شورای اسلامی که در دوره های اخیر وظیفه ی نظارتی خود را تا حد زیادی فراموش کرده بود بار دیگر یادآوری کرد که هیچ کدام از دستگاه های حکومتی نظام نباید دارای حاشیه ی امن باشند؛ چرا که فساد در سایه ی نبود نظارت دقیق صورت می گیرد.
پس از آن تذکر واکنش های متفاوتی از سوی دستگاه های مختلف نسبت به این تذکر آقای صادقی نشان داده شد. احمدتوکلی نماینده ی اصولگرای سابق مجلس شورای اسلامی و  علی مطهری نایب  رئیس مجلس شورای اسلامی با حمایت خود از آقای صادقی خواستار توضیح  قوه ی قضائیه شدند اما از طرف دیگر رئیس دستگاه قضا به استناد آنچه که نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی در مورد دستگاه قضا و افترا به خود دانست، از رییس مجلس و  رییس جمهور به دلیل عدم برخورد با دکتر صادقی گلایه کرد.
پس از آن نیز در چند روز گذشته موج  حملات به ایشان تا حدی رسیده است که ایشان را به سبب بیان نظراتش تحت فشار قرار داده اند.پیدا شدن هشت شاکی خصوصی و شکایت نماینده ی مردم کاشان تنها بخشی از  فشار هایی است که به دلیل ایفای وظیفه ی نمایندگی گریبان گیر محمود صادقی گردیده.
با آنکه اصول 84 و 86  قانون اساسی به صراحت بیان میکند که نمایندگان مجلس حق اظهار نظر در تمام زمینه ها را دارند و در بیان نظرات خود آزادند و نمی توان ایشان را به سبب اظهار نظری که داشته اند تعقیب یا توقیف کرد؛ اما در کمال تأسف و تعجب شامگاه هفتم آذر ماه اخباری مبنی بر مراجعه ی ماموران دادگستری برای  دستگیری این نماینده ی عضو  فراکسیون شفاف سازی مجلس به گوش رسیده است که نه تنها خلاف نص صریح  قانون اساسی کشور بلکه در تناقض با روح شفاف سازی، افزایش روحیه ی  مطالبه گری و مبارزه با فساد است.آیا توضیح خواستن یکی از نمایندگان ملت از قوه ی قضائیه چیزی جز حق ملت شریف ایران است؟