تبلیغات
دکتر حق شناس - روز جهانی توانیابان

طراحی


یکشنبه 14 آذر 1395
محمدجواد حق شناس نظرات ()

روز جهانی توانیابان

کلمات کلیدی : معلول , توانیاب , 132دسامبر , سازما ملل متحد , انجمن احیا ارزشها ,۱۳ آذر (3 Desember) روز جهانی معلولین (توانیابان)

روز جهانی معلولین (توانیابان) از سال ۱۹۹۲ که از سوی مجمع عمومی  سازمان ملل متحد اعلام شد، هر ساله در ۱۳ آذر یا ۳ دسامبر برگزار می‌شود.
هدف از تعیین این روز ارتقاء رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیتهای مختلف؛ و افزایش آگاهی هایی بوده است که می‌بایست از مساله پیوستن افراد  معلول ( توانیاب ) در تمامی جنبه‌های سیاسی؛ اجتماعی؛ اقتصادی و فرهنگی زندگی منتج شود. این وضع به همین منوال طی شد تا در سال ۱۹۹۹ شعاری با مضمون (امکان دسترسی برای همه در هزاره جدید) برگزیده شد و سرلوحه امور قرار گرفت.

امروزه بیش از پانصد میلیون نفر به دلیل نقص در سیستم روحی و مغزی جسمی و حسی از  معلولیت رنج می‌برند. اینان هر کجا که باشند و در هر نقطه‌ای از دنیا که به سر برند به دلیل موانع ظاهری و یا اجتماعی با محدودیتهایی در زندگی خود مواجه می‌شوند. در طی بیست سال اخیر کوششهای چشمگیری در شناساندن و معرفی اشخاص معلول به جامعه انسانی صورت پذیرفته است. یکی ازمواردی که می‌توان از آن به عنوان نقطه عطفی در این زمینه نام برد اعلام سال ۱۹۸۱ میلادی به عنوان سال جهانی  معلولین است که توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد صورت پذیرفت.

از شما همراه گرامی دعوت میگردد با حضور ارزشمند خود در مراسم روز جهانی معلول (توانیاب) زینت بخش محفل ما باشید. 
انجمن توانیاب و  انجمن احیاءارزشها
زمان : یکشنبه ۹۵/۹/۱۴ از ساعت ۱۴ لغایت ۱۷:۳۰ 
مکان : خیابان انقلاب -بین چهارراه ولیعصر (عج) و خیابان فلسطین-نبش خیابان برادران مظفر جنوبی - شماره 1076