تبلیغات
دکتر حق شناس - شورای عالی سیاستگذاری ؛فصل‌الخطاب اصلاح‌طلبان

طراحی


یکشنبه 28 آذر 1395
محمدجواد حق شناس نظرات ()

شورای عالی سیاستگذاری ؛فصل‌الخطاب اصلاح‌طلبان

کلمات کلیدی : انتخابات ریاست جمهوری , اصلاح طلبان , حزب اعتماد ملی , شورای عالی سیاستگذاری ,


نوآوران در گفتگو با کارشناسان:

چند روز پیش باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفته است؛ حزب اعتماد ملی درباره معرفی گزینه انتخاباتی، فعلا به جمع‌بندی نرسیده است.

 

. محمدجواد حق‌شناس در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا حزب اعتماد ملی گزینه انتخاباتی خود را به شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان معرفی کرده است گفت: خیر؛ چنین چیزی از ما خواسته نشده است؛ حزب اعتماد ملی هم در این‌باره به جمع‌بندی مشخصی نرسیده است. عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تصریح کرد: موضوع معرفی گزینه در حزب بحث شده است و هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم. همچنین  روز گذشته دبیرکل حزب مردم سالاری بر مواضع اختلافی‌ خود در برابر شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان تاکید کرد. به گزارش خبرآنلاین شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان برای پیگیری مواضع و راهبردهای انتخاباتی این جریان به مثابه دو انتخابات پیشین برای انتخابات سال ۹۶ هم فعال است، امری که با انتقادات برخی احزاب اصلاح طلب روبرو شده است، حزب مردم سالاری از جمله احزاب مخالف ادامه کار این شورا است.

در همین راستا او می‌گوید: ما که از سال ۷۷ هستیم و سرجایمان هستیم. آن ها تازه آمده‌اند. آن ها باید به راهکاری برسند. کواکبیان می‌گوید: ما مشکلی با آن ها نداریم، فقط می‌گوییم مرجع احزاب هستند، نه افراد. او البته تاکید می کند که این اعتراض منجر به عدم وحدت نمی‌شود و می‌گوید: بنای ما این است که یک لیست بدهیم.

از آن جایی که چنین اظهاراتی در صورت عدم مدیریت می تواند مسیر رسیدن به وحدت اصلاح طلبان برای انتخابات سال آینده را توآمان با موانع بسیاری کند، با چند تن از کارشناسان این جریان سیاسی به گفت وگو پرداختیم که نکته حائز اهمیت در تمامی این گفت وگوها این است که هر سه کارشناس سیاسی تاکید کرده اند، در بزنگاه انتخابات صداهای گوناگونی از سوی احزاب متعدد شنیده می شود و این چیزی است که اصلاح طلبان نیز از آن مستثنی نخواهند بود، اما به گفته آن ها احزاب اصلاح طلب همواره با اتکا بر تجاربی که از ائتلاف سال ۹۲ کسب کرده اند و به تبعیت از تصمیمات شورای عالی سیاست گذاری این جریان سیاسی درنهایت بر تصمیم این شورا صحه خواهند گذاشت.

ادامه مطلب در لینک زیر