تبلیغات
دکتر حق شناس - به بهانه پایان نیمسال اول تحصیلی دانشجویان دکتری

طراحی


چهارشنبه 8 دی 1395
محمدجواد حق شناس نظرات ()

به بهانه پایان نیمسال اول تحصیلی دانشجویان دکتری

کلمات کلیدی : دانشجو , شب یلدا , توسعه سیاسی , سیما رئیسی ,


امروز سه شنبه ٧ دیماه اخرین كلاسم را با  دانشجویان مقطع دكترا رشته ى  جامعه شناسى سیاسى به پایان بردم. در این نیمسال اموزشى ٣ كلاس دكترى در درس  توسعه سیاسى داشتم كه با دو كلاس ارشد درس  تاریخ سیاسى خاورمیانه و كارشناسى  تاریخ جهان و  سیاست خارجى ج.ا.ا سه روز میانى هفته را در دانشكده و در میان دانشجویان و استادان درگیر مباحث علمى و أكادمیك بودم. 
به نظر میرسد در این نیمسال سطح كلاس ها و دانشجویان از پیشرفت خوبى برخوردار بودو شادابى و زنده بودن كلاسها محسوس به نظر میرسید. 
كلاس توسعه سیاسى سه شنبه ها با سه دانشجو تشكیل میشد. یك دختر و دو پسر! كه هر سه از شهرستان مى امدند اقایان از بوشهر درجنوب و رشت درشنال سركلاس حاضرمیشدند و دختر از چابهار مى امد. 
نماینده كلاس خانم  سیما رئیسى بود كه عكسش را با  انار  شب یلدا در كلاس میبینید. دختر  نابینا بى كه در سن ١٨ سالگى از نعمت دیدن محروم شده است اما از تلاش و پیشرفت دست نكشیده است. وى لیسانس و فوق لیسانس  علوم سیاسی را در  زاهدان ودور از خانواده پایان برده و در ٢٧ سالگى در رشته جامعه شناسى سیاسى  دانشگاه آزاد اسلامی  تهران مرکز اغاز به تحصیل كرده و هرهفته از  چابهار به تهران میاید وبه شدت منظم است و البته بدون حمایت  خانواده این امر ممكن نبود
امروز او برایم پیامك زد كه به علت مشكلى نتوانسته به تهران بیاید. عكس مربوط به هفته پیش است عكاسباشى: ناصر قاسمی