تبلیغات
دکتر حق شناس - شورای نگهبان دو پهلو جواب ندهد

طراحی


سه شنبه 14 دی 1395
محمدجواد حق شناس نظرات ()

شورای نگهبان دو پهلو جواب ندهد

کلمات کلیدی : شورای نگهبان , عباسعلی کدخدایی , رجل سیاسی , انتخابات , قانون اساسی , شفاف سازی , ریاست جمهوری زنان ,گفتگوى كدخدایى سخنگوی شورای نگهبان با باشگاه خبرنگاران در خصوص  انتخاباتدر ابتدای هفته عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در خصوص انتخابات پیش رو و نگاه شورای نگهبان به مباحث مهم انتخاباتی به پاسخگویی  و تشریح نظرات خود پرداخت ودر این میان طفره رفتن ایشان به پرسش خبرنگار دز خصوص نظر شورا پیرامون امکان نامزدی  و حضور در رقابتهابی انتخاباتی ریاست جمهوری جای سوال و تعجب داشت در ادامه  متن این پرسش و پاسخ بطور کامل میآیدخبرنگار: نظر شما در رابطه با کاندیدا شدن  بانوان و ثبت‌نام آنها چیست؟

كدخدایى : بارها این سوال شده و بنده عرض کردم ثبت نام و ورود به این عرصه برای کسی ممنوع نیست (اصل ثبت نام)  قانون اساسی مشخصا بررسی صلاحیت‌ها را یکی از وظایف  شورای نگهبان قرار داده است. آنچه در بررسی صلاحیت‌ها انجام می‌شود نظر شورای نگهبان است و در ادوار گذشته هم دیدیم

خبرنگار: آیا خانم‌ها جزء  رجل سیاسی و مذهبی محسوب می‌شوند یا خیر؟

كدخدایى: ما بحث رسمی در این زمینه نداشتیم که بخواهیم نتایج آنرا اعلام کنیم. اما اگر به نتیجه‌ای رسیدیم که بخواهیم در این جهت تصمیمی بگیریم باید تفسیری توسط شورای نگهبان نسبت به اصل 115 انجام شود که آن را اعلام می‌کنیم. تا الان ما تفسیر رسمی نسبت به این امر نداشتیم

شایسته است ، نهاد نظارتى شوراى نگهبان به جاى دوپهلو سخن گفتن و طفره رفتن از پاسخگویی و برخورد غیر شفاف به صراحت اعلام كند كه ایا از منظر حضرات شوراى نگهبان  بانوان مى توانند مصداق  رجل سیاسى مدهبى باشند یا خیر؟ 
چرا جناب كدخدایى از پاسخگویى طفره رفته وبه جاى پاسخ روشن و بى پرده به پرسش خبرنگار ،فرموده اند كه بانوان میتوانند ثبت نام كنند!! ، ایا زنان نخبه و شایسته  میهن منتظر فرمایش ایشان بودند كه اجازه ثبت نام بدهند تا بروند اجراى دستور كنند!؟!؟
ایا جناب كدخدایى بر این باورند كه زنان كشور اینقدر بیكار تشریف دارند كه كار عبث و بیهوده انجام دهند یا ارزومند ثبت نام خود در زمره كاندیداهاى  ریاست جمهورى هستند؟
ایا در این ٤ دهه فرصتى براى ایشان و ١١ همكارشان دست نداده تا پاسخى براى این پرسش مهم فراهم اورند؟
ایا مى توان از این موضوع مهم به سادگى گذشت ودر میان بانوان  مدیر ،  مدبر و كارامد یك نفر را هم مصداق  رجل سیاسى قلمداد نكرد؟ 
جناب  سخنگو باید، یادمان باشد  پاسخگویى، شفافیت و راستگویى تنها راه نجات است.

همانگونه كه  پیامبراعظم و  نبى مکرم فرمودند:  النجات فی الصدق