تبلیغات
دکتر حق شناس - مخالفت حزب اعتمادملی با استعفای کروبی از دبیرکلی

طراحی


جمعه 17 دی 1395
محمدجواد حق شناس نظرات ()

مخالفت حزب اعتمادملی با استعفای کروبی از دبیرکلی

کلمات کلیدی : حزب اعتماد ملی , مهدی کروبی , استعفا , دبیر کل ,


اعضای شورای مرکزی حزب اعتمادملی با اتفاق ارا نسبت به پذیرش استعفای مهدی کروبی از دبیرکلی حزب مخالفت کردند.

اعتمادآنلاین
 محمد جواد حق شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی در گفت و گو با اعتمادآنلاین با اشاره به جلسه شورای مرکزی حزب متبوعش در خصوص بررسی درخواست استعفای مهدی کروبی از دبیرکلی حزب گفت: صبح امروز با این دستور، جلسه ای با حضور اکثریت اعضای شورای مرکزی برگزار شد ، بعد از اظهارات موافقان و مخالفان در خصوص این درخواست موضوع به بحث و بررسی گذاشته شد.
حق شناس تصریح کرد: اعضای شورای مرکزی در صدد اعلام یک نتیجه مشخص از جلسه امروز بودند بر همین اساس قرار بر این شد بعد از استماع سخنان 4 نفر از موافقین استعفای دبیرکل و 4 نفر از مخالفین موضوع به رأی گذاشته شود. 
وی تاکید کرد: در نهایت اعضای شورای مرکزی حزب اعتمادملی با استعفای مهدی کروبی از دبیرکلی حزب مخالفت کردند و این مهم تصمیم کلان حزب خواهد بود.
حق شناس ادامه داد:  اعضای شورای مرکزی حاضر در جلسه به اتفاق ارا، مخالف استعفای کروبی از دبیرکلی بودند بر همین اساس همگی بعد از بحث و بررسی رای مخالف دادند.
وی در خصوص نظر موافقان نسبت به استعفای دبیرکل حزب گفت: حرف این بود که کروبی بعنوان کسی که موسس حزب هست و بیشترین هزینه را برای حزب داده با فضای جامعه کاملا آشناست و بخوبی می داند که مصالح ملی و جریان اصلاح طلبی در شرایط کنونی چگونه تعریف می شود به همین منظور تصمیمی که آقای کروبی اتخاذ کرده به دور از مسائل احساسی است و او بر اساس ضرورت ها این نگاه را مطرح کرده است. موافقان معتقد بودند که تصمیم آقای کروبی یک تصمیم تشکیلاتی است و از اعضا نیز خواسته اند که بدون در نظر گرفتن مسائل احساسی و با عقلانیت تصمیم گیری کنند. 
حق شناس گفت: از آنجایی که قرار بود تنها یک نظر واحد از حزب در این خصوص اتخاذ شود همه رای به مخالفت با پذیرش استعفای مهدی کروبی گرفتند. 
وی افزود: جلسه امروز شورای مرکزی حزب اعتمادملی برای اولین بار بود که با بالاترین تعداد حضور اعضا بعد از سال 88 تشکیل شد و چیزی بیش از 40 نفر در جلسه حضور داشتند. 
این عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی تصریح کرد: نظر اعضای حزب به آقای کروبی منتقل می شود.
به گفته حق شناس تصمیم شورای مرکزی حزب اعتمادملی مبنی بر عدم پذیرش استعفای کروبی از دبیرکلی حزب از سوی همسر آقای کروبی به او منتقل خواهد شد.

لینک خبر